PROJEKTOWANIE FABRYK

Od roku 1995 projektujemy fabryki, przemysłowe konstrukcje stalowe, instalacje przemysłowe oraz linie technologiczne jak lakiernie samochodowe, z wykorzystaniem technologii 3D BIM

PROJEKTOWANIE PRZEMYSŁOWYCH KONSTRUKCJI STALOWYCH

Projektowanie instalacji stalowychNajważniejsze miejsce w zakresie naszych kompetencji zajmuje projektowanie przemysłowych konstrukcji stalowych, począwszy od fazy koncepcji, poprzez obliczenia statyczne, po opracowanie dokumentacji wykonawczej wraz z zestawieniami materiałów i rysunkami montażowymi.

Niezawodną jakość i bezkolizyjność naszych projektów zapewnia metodyka pracy oraz stosowana przez nas wieloetapowa kontrola jakości. Projekty powstają z wykorzystaniem modelowania 3D w oprogramowaniu Dlubal RFEM / RSTAB w fazie obliczeniowej oraz Tekla Structures Steel Detailing w fazie opracowywania dokumentacji wykonawczej. Wykonujemy projekty zgodnie z normami Eurocode 3 i wytycznymi DSTV.

Więcej

PROJEKTY LINI LAKIERNICZYCH

Projektowanie lini lakierniczych - PMJ

Naszą flagową działalnością jest kompleksowe projektowanie lini lakierniczych natryskowych i KTL, począwszy od określenia założeń technologicznych procesu, poprzez wykonanie kompletnych modeli 3D i dokumentacji wykonawczej, aż po kontakt z dostawcami elementów i zlecenie montażu oraz nadzór na budowie. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, między innymi współpraca przy tworzeniu nowoczesnej linii lakierniczej dla debiutującego na rynkach światowych, nowego elektrycznego samochodu BMW i3 w Lipsku, jak również wiele innych projektów dla znanych marek z branży samochodowej jak Audi, VW, Daimler czy SAAB, pozwoliły nam uzyskać niezbędne doświadczenie i wiedzę. Dlatego jesteśmy w stanie podjąć się  najbardziej wymagających zadań, gwarantując przy tym najwyższą jakość wykonania i szybki czas realizacji zlecenia.

Nasze projekty wykonane są zgodnie z normami europejskimi i wg indywidualnych potrzeb klienta, a wykonana przez nas dokumentacja 3D i 2D daje możliwość dobrego zarządzania i łatwość modernizacji obiektu w późniejszym okresie (między innymi poprzez zastosowanie technologii BIM). Podczas całego procesu montażu prowadzimy nadzór projektowy i pomagamy w rozwiązywaniu problemów wykonawczych.

Więcej

PROJEKTY LOGISTYKI WEWNĘTRZNEJ

Projekty Logistyki Wewnętrznej

Logistyka wewnątrzzakładowa w nowoczesnych fabrykach przestała być uważana tylko jako koszt prowadzenia działalności, ale stała się jednym z kluczowych narzędzi zarządzania wydajnością. Magazynowanie surowców, transport podzespołów, punkty składowania, linie boczne, kolejkowanie produktów, jak i przygotowanie produktów do załadunku i wywozu, szczególnie przy dużych fabrykach stały się kluczowym czynnikiem wpływającym na koszty i czas produkcji.  PMJ Sp. z o.o.,  dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z niemieckimi ekspertami z branży motoryzacyjnej, oferuje swoim klientom usługi w zakresie projektowania koncepcyjnego wszelkiego typu konstrukcji systemów transportowych oraz wykonania analizy i modernizacji już istniejących lini.

Działania nasze prowadzą do skrócenia cyklu produkcyjnego, zmniejszenia przestrzeni magazynowej i optymalizacji systemu kolejkowania półproduktów między stacjami roboczymi. W procesie projektowania stosujemy zaawansowane narzędzia projektowe pozwalające na wizualizację procesów logistycznych w czasie i przestrzeni 3D. Dzięki tym narzędziom jesteśmy w stanie wykonać symulacje procesów transportowych i zweryfikować funkcjonalności koncepcji, wykryć jej błędy oraz jeszcze bardziej zoptymalizować cały proces logistyczny.

Więcej

PROJEKTOWANIE INSTALACJI PRZEMYSŁOWYCH

Projektowanie instalacji

Projektowanie instalacji hydraulicznych i wentylacyjnych fabryk dla największych światowych koncernów samochodowych jak AUDI, DAIMLER, VW, BMW, TATA czy SAAB dało nam możliwość zapoznania się z ich normami i standardami, a przy tym z problemami, z którymi można się spotkać przy projektowaniu z użyciem innowacyjnych technologi. Ważnym czynnikiem wpływającym na rentowność każdej fabryki jest jej energochłonność, która z kolei w dużej mierze zależy od optymalności procesów technologicznych, w tym m.in. jakości projektów wentylacji. Instalacje projektowane przez nas w pełni spełniają nowoczesne idee tworzenia obiektów w systemie BIM.

MODELOWANIE 3D WEDŁUG WYMAGAŃ KLIENTA

Projektowanie w CAD dla Daimler

Specjalizujemy się w projektowaniu 3D z wykorzystaniem oprogramowania MicroStation V8i firmy Bentley, dlatego tworzenie trójwymiarowych modeli na podstawie dostarczonej przez klienta dokumentacji 2D lub w formie trójwymiarowych skanów wykonanych za pomocą techniki laserowej nie stanowi dla nas żadnego problemu. W miarę potrzeby wykonujemy również uproszczone modele 3D ze stworzonych w innych programach CAD-owskich (CATIA, Pro/Engineer) skomplikowanych modeli. Przeprowadzamy także analizę kolizji i wykonalności zaprojektowanych instalacji. Znamy standardy projektowe największych marek z branży samochodowej, w tym m.in. firmy Daimler, Audi, VW i BMW.